PHU Awimex Wiktor Długosz

Rolnictwo i leśnictwo » Nasiennictwo
Rolnictwo i leśnictwo » Rośliny, nasiona, cebulki
Dane teleadresowe:
  • adres:Dabrowskiego 41A /24
  • miejscowość:65-021 Zielona Góra
  • województwo:lubuskie
  • telefon:601-572-204
  • telefon:(68) 325-35-31
  • fax:(68) 325-35-31
  • www:www.awimex.pl

Opis firmy

Firma Awimex powstała w sierpniu 1990 roku. Zasadniczym kierunkiem działalności jest obsługa podmiotów gospodarczych i producentów skupionych w branży rolniczej i ogrodniczej.Dotyczy głównie zaopatrzenia w środki do produkcji ogrodniczej . Głównie skupiono się na świadczeniu usług przedstawicielskich na rzecz kontrahentów zagranicznych działających w branży ogrodniczo-rolniczej. W latach 1990-2000 firma "Awimex" była wyłącznym przedstawicielem na Polskę firmy holenderskiej KEES BROESEN ZADEN - hodowcy nasion warzyw gruntowych. W tym okresie wprowadzona została w/w firma na rynek Polski - stworzona została sieć dystrybucji i zarejestrowane odmiany w/w firmy. W latach 1993-1997 firma "Awimex" była również wyłącznym przedstawicielem na Polskę firmy "Mejer" - holenderskiego producenta i hodowcy ziemniaków z głównym przeznaczeniem do produkcji frytek i chipsów. W okresie tym istniała szczególna potrzeba dostarczenia dobrego surowca z importu do nowych fabryk chipsów i frytek wybudowanych przez kapitał zachodni na terenie Polski. "Awimex" w tym czasie prowadził reprodukcje niektórych odmian ziemniaków firmy "Mejer" na terenie Polski, jak również doprowadził do zarejestrowania pierwszej odmiany holenderskiej - "Accent" w Polsce. Firma od początku istnienia równocześnie prowadzi szeroko zakrojone działania w kierunku wprowadzania nowoczesnej technologii produkcji warzyw - głownie w produkcji wielkotowarowej, w tym zakresie prowadzone są liczne spotkania i szkolenia z producentami warzyw. W ramach tych działań była również importerem specjalistycznych maszyn do produkcji warzyw (dotąd nie spotykanych na rynku polskim). W 2000 roku "Awimex"- podpisuje umowę na wyłącznego przedstawiciela na terenie zachodniej polski firmy "NICKERSON_ZAAN Sp. z. o.o. w Warszawie wchodzącego w skład światowego holdingu firm nasienniczych francuskiej grupy "Lima Grain"- marki o najwyższej Światowej renomie znanej na rynku dostawcy wysokiej klasy materiału siewnego. Stąd w ofercie znajdziecie państwo odmiany oznaczenie takimi markami jak: Nickerson_Zwaan, Vilmorin, Tezier, Haris Moran, Hazera Genetics itd. W celu zapewnienia pełnej oferty nasion warzyw gruntowych, szklarniowych w ofercie naszej znajdziecie Państwo profesjonalne nasiona renomowanych firm zagranicznych takich jak: Bejo, Seminis, Syngenta, Clause, Nunhems, Rijk Zwaan itp. Oraz polskich: Spójnia Nochowo, Plantico, Polan itp. W ramach kompleksowej obsługi producentów i sieci punktów sprzedaży na terenie zachodniej Polski w ostatnich latach prowadzi sprzedaż innych środków do produkcji warzyw takich jak: nawozy ogrodnicze, agrowłókniny, środki ochrony roślin oraz dodatkowo nasiona traw, głownie specjalistyczne mieszanki. Na dzień dzisiejszy firma współpracuje z wieloma znaczącymi farmami- usytuowanymi na terenie Polski. W przypadku zakupu nasion prosimy o zapoznanie się z warunkami sprzedaży, natomiast odnośnie innych środków do produkcji prosimy o kontakt z naszym biurem, gdzie służymy pełnym doradztwem.

Oferta firmy

Oferujemy głownie profesjonalne nasiona warzyw renomowanych firm zagranicznych i polskich. Jesteśmy autoryzowanym przedstawicielem regionalnym firm: NICKERSON-ZWAAN, VILMORIN, HAZERA,CLAUSE Oferte uzupełniają produkty poniższych firm: BEJO, SEMINIS, SYNGENTA, RIJK ZWAAN, NUNHEMS, EJA,SPÓJNIA,PLANTICO, SAKATA, KEES BROERSEN, COMPO, BASF, FIBERWEB, AGRONAS.

Słowa kluczowe

mieszanki traw, nasiona warzyw, agro-włókniny, nasionka cebuli, nasiona kalafiora, nasiona kapusty, nasiona marchwi, nasiona pomidora, nasiona rzodkiewki, nasiona sałaty,

Lokalizacja na mapie

Szybki kontakt:

Imię, nazwisko/ Firma
E-mail(wymagane)
Temat(wymagane)
Weryfikacja(wymagane)
Wiadomość(wymagane)