LOGO - AUTO GAZ SERWIS AUTO KOMIS - Radom

AUTO GAZ SERWIS AUTO KOMIS - Radom

Motoryzacja i transport » Instalacje gazowe
Motoryzacja i transport » Klimatyzacja samochodowa
Motoryzacja i transport » Wulkanizacja
Motoryzacja i transport » Pompy Wtryskowe
Dane teleadresowe:
  • adres:ul.Kolejowa 8
  • miejscowość:26-600 Radom
  • województwo:mazowieckie
  • telefon:515-265-029
  • www:www.autogaz.radom.pl

Fotografie

Zdjęcie 1 - AUTO GAZ SERWIS AUTO KOMIS - Radom  Zdjęcie 2 - AUTO GAZ SERWIS AUTO KOMIS - Radom  Zdjęcie 3 - AUTO GAZ SERWIS AUTO KOMIS - Radom  Zdjęcie 4 - AUTO GAZ SERWIS AUTO KOMIS - Radom  
Zdjęcie 5 - AUTO GAZ SERWIS AUTO KOMIS - Radom  Zdjęcie 6 - AUTO GAZ SERWIS AUTO KOMIS - Radom  Zdjęcie 7 - AUTO GAZ SERWIS AUTO KOMIS - Radom  Zdjęcie 8 - AUTO GAZ SERWIS AUTO KOMIS - Radom  
Zdjęcie 9 - AUTO GAZ SERWIS AUTO KOMIS - Radom  Zdjęcie 10 - AUTO GAZ SERWIS AUTO KOMIS - Radom    

Opis firmy

AUTO GAZ SERWIS AUTO KOMIS Waldemar Jończyński

Nasza Firma istnieje na rynku usług motoroyzacyjnych od 1993 roku. Zajmujemy się montażem i sprzedażą instalacji gazowych do wszystkich rodzajów samochodów.

Jesteśmy zakładem filiarnym firmy LTA POLONIA z Kielc. Posiadamy odpowiedni certyfikat autoryzacji. Jesteśmy upoważnieni do posługiwania się wyciągiem homologacji ww. firmy.
Wszyscy pracujący w naszej firmie montażyści zostali odpowiednio przeszkoleni i przygotowani do montowania instalacji gazowych, dlatego też wykonywane przez nas usługi są profesjonalne i precyzyjne.
Zakład nasz posiada także homologację Ministerstwa Transportu i Gospodarki Morskiej. Zapewniamy szybką i miłą obsługę.

Oferta firmy

Aktualnie jesteśmy w trakcie wdrażania najnowocześniejszych systemów instalacji gazowych IV generacji, czyli tzw. wtrysku gazu - technologii wykorzystującej najnowsze zdobycze cywilizacyjne, w dużej mierze opartej na mikroprocesorach i oprogramowaniu komputerowym.
Ścisła współpraca z największymi polskimi i zagranicznymi producentami oraz dystrybutorami instalacji gazowych pozwoliła nam być ponownie jedną z nielicznych firm, które dostosowały się do zmienionych (od 01.01.2001) przepisów prawnych obowiązujących w tej branży.


System wtrysku gazu holenderskiej firmy PRINS to wyjątkowe urządzenie IV generacji zaprojektowane dla zaspokojenia wymogów najbardziej zaawansowanych systemów wtryskowych. Podczas rozwoju tego systemu producent wyszedł z założenia, że producent pojazdu najlepiej wie jak należy zarządzać zasilaniem pojazdu w paliwo. Dlatego też, zrezygnowano z dawkowania LPG na podstawie odczytu wskazań czujników pojazdu. Najprostszym a jednocześnie najbardziej skutecznym rozwiązaniem okazało się wykorzystanie sygnałów sterujących wtryskiwaczami benzynowymi. Sygnały te są wynikiem reakcji kontrolera wtrysku benzyny na aktualne zapotrzebowanie energetyczne silnika.

* Ponadto w swojej ofercie posiadamy urządzenia tak znanych i cenionych firm jak:
- Lovato,
- Landi,
- Landi Renzo.




Nie podobają ci się twoje rachunki za benzynę ?

Jednym ze sposobów na niższe koszty jest zasilanie gazem, które przynosi nam duże oszczędności, co jest szczególnie ważne, gdy weźmiemy pod uwagę nienajlepszą sytuację finansową.
Tylko montaż w autoryzowanych punktach instalacyjnych pozwala bezpiecznie użytkować system zasilania gazowego. Wszystkie elementy instalacji, począwszy od przewodów, a na skomplikowanym regulatorze kończąc, muszą posiadać homologację. Majsterkowanie przy instalacji gazowej jest absolutnie zakazane. W przypadku jakichkolwiek podejrzeń co do jej stanu, należy odwiedzić specjalistyczny warsztat, najlepiej ten, który system w samochodzie montował.
Pomiędzy sposobem prowadzenia samochodu na gaz, czy z zasilaniem benzynowym nie ma większej różnicy. Tak więc na pierwszy rzut oka pojazd zasilany propanem-butanem niczym nie różni się od innych. Tylko wystający spod tylnego zderzaka lub wkomponowany w dolną część tylnego błotnika włoski wlew gazu świadczy o odmienności danego samochodu. Włoski bo spopularyzowany przez Włochów, a przyjęty przez większość krajowych stacji tankowania gazu LPG. Wewnątrz kabiny, najczęściej z boku kolumny kierowniczej, zamontowany jest przełącznik i odpowiadające szczególnym jego położeniom kontrolki.


Czy gaz niszczy silnik ?

Jest wręcz przeciwnie. LPG ma wysoką liczbę oktanową (przeciętnie 104) co sprawia, że dobrze spala się w każdych warunkach, bez szkodliwego dla silnika spalania stukowego. Niektóre systemy automatycznie przyśpieszają zapłon dla zasilania gazowego, co wyraźnie poprawia osiągi pojazdu. Należy pamiętać, że spalający się gaz wytwarza wyższą temperaturę oraz nie posiada związków ołowiu, które zabezpieczają gniazda zaworowe silników starszego typu. Wiadomo jednocześnie, że da się temu zaradzić. Kilkuminutowa praca silnika z wykorzystaniem etyliny, gdy jest zimny, pozwala dostarczyć gniazdom niezbędnej ilości potrzebnych związków na cały okres dobowej, gazowej eksploatacji.


Czy zasilanie gazowe da się zastosować w każdym silniku ?

Jedynym ogranicznikiem jest stan techniczny silnika i generalnie samochodu. Profesjonalny zakład montujący instalację gazową zawsze zaczyna omawianie sprawy montażu systemu od szczegółowej diagnostyki jednostki napędowej. Silnik o obniżonej kompresji, szczelności nie nadaje się do zasilania gazem. Układ zapłonowy tez musi być w nienagannym stanie. Niespalone paliwo gromadzić się będzie w układzie wydechowym i tam dochodzić może do niekontrolowanych eksplozji. To fatalnie wpływa na żywotność układu wydechowego i samopoczucie kierowcy.


Czy instalacja gazowa jest skomplikowana ?

Systemy zasilania gazem LPG (propan-butan) są układami o wysoce zaawansowanej technologii, ale nie znaczy to, że należy traktować je jak magicznych sztuczek. Mamy w kraju i regionie wielu fachowców, którzy doskonale sobie z nimi poradzą i nie ma w tym względzie dla nich tajemnic. Warto i należy korzystać z ich wiedzy.
Gaz magazynowany jest w samochodzie w stanie ciekłym w specjalnym zbiorniku. Przewodami gaz wędruje do gaźnika, na który przede wszystkim składa się reduktor (regulator) podający pożądaną ilość paliwa. W najprostszej opcji uzupełnienie stanowi mieszalnik zamontowany tam, gdzie powietrze z filtra dostaje się do gaźnika benzynowego. Tutaj właśnie dochodzi do wytworzenia mieszanki powietrza i paliwa (gaz ma tutaj postać lotną). Mieszanka przez gardziel i przepustnicę gaźnika trafia do kolektora ssącego jednostki benzynowej. Omija jednak wszystkie urządzenia gaźniaka, a ich zadanie przejmuje rozdzielacz gazu.

PODSTAWOWE SKŁADNIKI INSTALACJI LPG:
- Reduktor (parownik)
- mixer
- zbiornik



Zasada działania instalacji gazowej

Gaz płynny na skutek panującego w zbiorniku nadciśnienia przedostaje się przewodem miedzianym do elektrozaworu gazowego. Elektrozawór ten pozostaje zamknięty gdy silnik nie pracuje, bądź jest zasilany benzyną. Po otwarciu elektrozaworu gazowego gaz przedostaje się do reduktora, gdzie na skutek nagłego ogrzania odparowuje i zmienia stan skupienia na lotny (gazowy). Gaz w stanie lotnym przechodzi do mixera, gdzie następuje jego wymieszanie z powietrzem. Gotowa mieszanka jest podawana do kolektora ssącego i dalej kolektorem do cylindrów. W samochodach z układem gaźnikowym dodatkowo montuje się elektrozawór benzyny, który odcina dopływ benzyny w czasie pracy silnika na gazie.
W silnikach zasilanych układem wtryskowym odcięcie benzyny uzyskuje się odpowiednio za pomocą emulatora, okablowania z przekaźnikiem, bądź samego przekaźnika. Zmiana zasilania z benzyny na gaz i odwrotnie odbywa się za pomocą przełącznika umieszczonego w kabinie kierowcy.


Liczymy iż skorzystają Państwo z naszych usług!

Słowa kluczowe

Instalacje gazowe Radom, Klimatyzacja samochodowa Radom, Wulkanizacja Radom, pompy wtryskowe Radom, Polecany mechanik Radom, Polecany warsztat Radom, Instalacje gazowe mazowieckie, Serwis klimatyzacji mazowieckie, Auto komis mazowieckie, Auto gaz mazowieckie, Auto gaz Radom, Auto komis Radom, Polecany warsztat samochodowy mazowieckie, Polecany mechanik auto gaz mazowieckie, JOŃCZYŃSKI WALDEMAR,

Lokalizacja na mapie

Szybki kontakt:

Imię, nazwisko/ Firma
E-mail(wymagane)
Temat(wymagane)
Weryfikacja(wymagane)
Wiadomość(wymagane)